Юридична компанія «ENTIRE» здійснює представництво та захист інтересів у судових інстанціях у житлових спорах, зокрема, коли постає питання щодо примусового виселення з квартири в судовому порядку в місті Києві.

Пакети послуг
із примусового виселення з квартири
НазваВартість, грнТермін
1 Пакет «ЕКОНОМ» від 5000 від 2-5 днів
2 Пакет «СТАНДАРТ» від 10000 від 1-3 місяців
3 Пакет «ПІД КЛЮЧ» від 15000 від 1-6 місяців
ПОПЕРЕДНЯ КОНСУЛЬТАЦІЯ

Законодавство про виселення з квартири в Україні у 2023

Стаття 47 Конституції України гарантує, що ніхто не може самовільно провести виселення з квартири громадянина, або бути позбавленим житла: для цього необхідні законодавчі підстави чи рішення суду.

Закон максимально захищає інтереси українців, але дуже часто трапляються ситуації, коли примусове виселення є єдиною можливістю вирішення ситуації.

Подати заяву в суд на виселення з квартири може бути морально і фізично непросто для клієнта, але закони України суворо регламентують порядок, а також вказують на ряд обставин, що дають підставу на виселення в судовому порядку:

 1. Відсутність прав на житлову площу. Примусове виселення з квартири в Києві або регіонах необхідно, якщо вселення було проведено незаконно, з порушенням актуального порядку. Також доведеться підготувати позовну заяву, якщо сусід по житловій площі втратив право на її використання, але продовжує жити на неналежних йому квадратних метрах;
 2. Втрата права користування. В такому випадку примусова процедура виселення передбачає докази того, що член сім'ї не проживав на площі понад 1 рік, а людина, з якою немає близьких родинних зв'язків – більше ніж 6 місяців. Більш детально виселення через суд в зазначених обставинах прописано в ст. 71-72 ЖК України, а також в статті 405 Цивільного кодексу;
 3. Примусове виселення з квартири в Україні. Якщо громадянин має права на проживання, виселити його можна лише за статтею 116 ЖК України. Потрібно довести, що сусід по житловій площі / родич систематично псує майно, використовує його не за прямим призначенням, або ж своїми діями не дає можливості вести звичний спосіб життя іншим співмешканцям. Щоб провести виселення з квартири через суд в цьому випадку, потрібно довести, що були вжиті відповідні заходи для врегулювання конфлікту: залучені правоохоронні органи, громадськість і т.д. Для цього знадобиться підтримка кваліфікованого юриста в Києві;
 4. Статус «безвісти зниклого». Якщо суд в Україні визнає людину безвісти зниклою, є можливість подати позов про примусове виселення;
 5. Визнання судом особи як померлої. Законодавство України в цьому випадку вкрай уважне до деталей: в кожній окремій ситуації є свій термін для визнання особи загиблою.

Примусове виселення через суд може провести і держава, якщо будівля визнана аварійною, а мешканці відмовляються переходити на іншу житлову площу.

Процедура виселення за рішенням суду: юридичні особливості

Рішення суду про виселення з квартири власника буде обов'язково містити вимогу до відповідача з власної волі покинути житлову площу, незалежно від того, де вона знаходиться, – в Києві чи в регіонах. Для цього є термін – 15 календарних днів, протягом яких потрібно виконати припис суду.

Важливо звернути увагу, що відлік доби починається з моменту вручення рішення стороні, яка програла суд. Примусове виселення з квартири в судовому порядку може бути відкладено на невизначений час, якщо відповідач навмисне уникає отримання постанови. Але примусове рішення суду про виселення буде все одно виконано: щоб прискорити процес, варто залучити до роботи досвідченого адвоката.

Закони України дозволяють проводити примусове виселення з квартири власником за відсутності другої сторони, але це недоцільно: будь-яке пошкодження майна або його втрата відповідачем може стати основою для нових судових розглядів.

Документи для виселення через суд

Основний документ, який дозволить розпочати судовий розгляд, – позовна заява про виселення з квартири. Підготувати її можна за зразком, але підстави завжди є індивідуальними, тому документ вимагає максимум уваги до деталей конкретної ситуації, в тому числі – до відповідності підстав актуальному законодавству України.

Позовна заява про примусове виселення повинна бути максимально аргументованою, а також містити точну і достовірну інформацію, доведення вимог позивача.

Крім позову, пакет документів формується з посвідчення особи позивача (ксерокопія паспорта), офіційних паперів про право власності.

Далі документи для виселення через суд можуть істотно різнитися: все залежить від причин, що спровокували примусове виселення з квартири власника, інших громадян. Наприклад, це може бути свідоцтво про зникнення безвісти, рішення суду про визнання загиблим і т.д. У разі конфлікту з сусідом по квартирі, доповнити пакет документів можуть свідчення сусідів, протоколи правоохоронних органів, акти про псування майна і т.д.

Доказовою базою, яка дасть можливість виконати примусове виселення з квартири через суд, стануть факти використання житлової площі не за прямим призначенням – наприклад, для зберігання товару, власного бізнесу і багато іншого. При цьому неважливо, де знаходиться квартира, – в Києві чи в одній з областей: важливо відстояти свої права в юридичному полі. Але необхідно документально підтвердити, що вже використовувалися заходи для компромісного досудового розв'язання проблеми.

Виселення власника з житлового приміщення не відноситься до простих судових справ: потрібно бути готовим до призначення кількох судових засідань. Щоб не затягувати процес, слід підготувати максимально інформативний позов з доповненнями відповідно до законодавства України.

Допомога ЮК «ENTIRE»: якість і оперативність

Якщо необхідне примусове виселення власника з квартири, одна з основних переваг допомоги юриста, – оцінка ймовірності успіху справи ще до подачі пакету документів на розгляд. Адвокат акцентує увагу, чи можливе примусове виселення за рішенням суду: якщо фахівець передбачає проблеми, необхідна додаткова підготовка доказової та документальної бази. Адже важливо довести, що виселення через суд з квартири в Києві – це єдиний і законний вихід з ситуації, що склалася.

Співробітники ЮК «ENTIRE» гарантують високу якість юридичних послуг:

 • індивідуальне рішення кожної ситуації;
 • фіксовану вартість послуг;
 • наявність безоплатної первинної консультації;
 • високу результативність співпраці.

Виселення з квартири власника, родича, який незаконно проживає, або третіх осіб в Києві – процес, що часто стосується сімейних відносин, тому допомога юриста дозволить уникнути зайвої емоційності і значних витрат особистого часу.

Щоб дізнатися про особливості, які передбачає виселення з квартири в Києві за ваших обставин, зверніться за консультацією до наших юристів.


Пакет послуг із примусового виселення з квартири
«ЕКОНОМ»

Складові пакету

 1. Усна консультація та аналіз документів.
 2. Підготовка позовної заяви, відзиву на позовну заяву, відзиву на відзив, заперечення на відзив, адвокатських запитів (за необхідності), актів про не проживання (проживання) щодо позбавлення права користування житлом, зняття з реєстрації, примусового виселення.
 3. Підготовка та заповнення квитанції для самостійної сплати клієнтом судового збору.

Ціна та час надання послуги

Вартість послуги - від 5000 грн

Термін виконання - від 2-5 днів

УВАГА!

Судовий збір є додатковими витратами та сплачується окремо.


Пакет послуг із примусового виселення з квартири
«СТАНДАРТ»

Складові пакету

 1. Усна консультація та аналіз документів.
 2. Проведення зустрічей та переговорів з іншою стороною.
 3. Підготовка та подача до суду позовної заяви, відзиву на позовну заяву, відзиву на відзив, заперечення на відзив, адвокатських запитів (за необхідності), актів про не проживання (проживання) щодо позбавлення права користування житлом, зняття з реєстрації, примусового виселення.
 4. Отримання рішення суду.
 5. Підготовка апеляційної скарги (за необхідності).
 6. Підготовка касаційної скарги (за необхідності).

Ціна та час надання послуги

Вартість послуги - від 10000 грн

Термін виконання - від 1-3 місяців

УВАГА!

Судовий збір є додатковими витратами та сплачується окремо.


Пакет послуг із примусового виселення з квартири
«ПІД КЛЮЧ»

Складові пакету

 1. Усна консультація та аналіз документів.
 2. Проведення зустрічей та переговорів з іншою стороною.
 3. 3. Підготовка та подача до суду позовної заяви, відзиву на позовну заяву, відзиву на відзив, заперечення на відзив, адвокатських запитів (за необхідності), актів про не проживання (проживання) щодо позбавлення права користування житлом, зняття з реєстрації, примусового виселення.
 4. Підготовка процесуальних документів в суд, виходячи з процесу розгляду справи.
 5. Отримання рішення суду.
 6. Підготовка апеляційної скарги (за необхідності).
 7. Підготовка касаційної скарги (за необхідності).
 8. Пред'явлення судового рішення до виконання.

Документи, які надаються клієнтом

 • Копія паспорту та реєстраційної картки платника податку.
 • Документи підтверджуючи право власності на житлове приміщення.
 • Інші наявні документи які можуть стосуватись вирішення справи.

Ціна та час надання послуги

Вартість послуги - від 15000 грн

Термін виконання - від 1-6 місяців

УВАГА!

Судовий збір є додатковими витратами та сплачується окремо.

Співпраця з ЮК «ENTIRE» – це максимальний захист інтересів в судових інстанціях з житлових спорів, особливо, коли постає питання про примусове виселення з квартири в судовому порядку в місті Києві. Юридична компанія гарантує результативність, компетентність, уважність до деталей й активність, якими відрізняється наш представник у суді, ціна при цьому залишається одним з найбільш вигідних пропозицій.

.

Не втрачайте час!
☛ Замовляйте безкоштовну консультацію!