Юридична компанія «ENTIRE» здійснює представництво та захист інтересів у судових інстанціях у сімейних справах, зокрема, коли постає питання щодо стягнення аліментів в судовому порядку в місті Києві.

Пакети послуг
зі стягнення аліментів в судовому порядку
НазваВартість, грнТермін
1 Пакет «ЕКОНОМ» від 2000 від 1-2 днів
2 Пакет «СТАНДАРТ» від 4000 від 1 місяця
3 Пакет «ПІД КЛЮЧ» від 6000 від 1-2 місяців
ПОПЕРЕДНЯ КОНСУЛЬТАЦІЯ

Стягнення аліментів у судовому порядку – необхідна процедура, якщо немає змоги досягти компромісу з регулярних виплат на основі офіційної угоди або без такої.

Стягнення аліментів через суд можливе в ситуації, коли один з батьків відмовляється від фінансових зобов'язань, передбачених законом.

Найбільш поширені ситуації, коли громадяни подають позовну заяву до суду про стягнення аліментів:

 • необхідність фінансового забезпечення неповнолітньої дитини або декількох дітей;
 • стягнення аліментів на утримання батьків;
 • потреба виплат аліментів колишній дружині/чоловіку.

Ситуації можуть бути різними, але їх об'єднує тимчасова або постійна недієздатність позивача, його потреба в матеріальній допомозі, а також вимога виконання прямих зобов'язань відповідача.

Стягнення аліментів на утримання дитини

Утримання дитини – обов'язок обох батьків. Тому в разі розлучення сторона, з якою залишаються діти, повинна отримувати фінансові внески для забезпечення особистих потреб, згідно з Сімейним Кодексом України. Позов про стягнення аліментів на дитину може бути надано на розгляд з моменту народження і до досягнення нею 18-ти років.

Законодавство дозволяє подавати позовну заяву про стягнення аліментів на одну дитину або декількох дітей до суду, який знаходиться за місцем проживання відповідача.

Цікава особливість: позов про стягнення аліментів на дитину не має стандартного терміну давності, він може бути пред'явлений в будь-який момент до повноліття дитини. Але зволікати не варто, адже датою початку виплат є момент, коли позовну про стягнення аліментів було подано до суду. При цьому несуттєво, який був термін розгляду документів і підготовки рішення.

Стягнення аліментів на дітей в Україні захищає інтереси дитини, якій вже виповнилося 18 років, але вона знаходиться на навчанні у ВНЗ. Формат навчання не змінює дану норму, важливо звернути увагу на інший момент: стягнення аліментів на дитину по досягненню повноліття можливе за умови платоспроможності батьків.

Якщо заплановано або розпочато стягнення аліментів на дитину, варто звернути увагу, що суму визначає суд. Вона залежить від доходів батьків, наявності особливих потреб у дитини, і може варіюватися в залежності від різних факторів. При цьому стягнення аліментів на утримання дитини передбачає наявність мінімальної суми, гарантованої законодавчо. Цифра залежить від прожиткового мінімуму на відповідний вік дитини, відповідно, з кожним його зростанням підіймається і розмір виплат батьком.

Фінансова підтримка одного з батьків

Сімейний кодекс України гарантує надання матеріальної підтримки другій половині при виникненні визначених законом ситуацій. Серед них – стягнення аліментів на утримання дружини при наявності дитини до 3-х років, яка живе з матір'ю. Обставини можуть бути та протилежними – стягнення аліментів на утримання чоловіка, якщо він залишився з малолітньою дитиною.

Позовна заява про стягнення аліментів на утримання дружини може бути подана з перших місяців життя дитини та до досягнення нею трирічного віку.

У цей період виплата є необхідною підтримкою, адже жінка не може працевлаштуватися через догляд за малюком. Рішення суду про стягнення аліментів на утримання дружини може продовжити період виплат до 6-ти років, якщо дитина страждає складними захворюваннями, або має вроджені фізичні проблеми, особливості психічного сприйняття і т.д.

Стягнення аліментів на утримання дружини або чоловіка має багато спірних моментів, які враховує суд. Серед них:

 • рішення суду про стягнення аліментів на утримання дружини буде відхилено, якщо син чи донька проживає не разом з матір'ю. Наприклад, у бабусі чи дідуся, інших родичів;
 • стягнення аліментів на дружину не буде проведено у разі відсутності у другого з батьків фінансової можливості: істотних обставин, які не дозволяють виплачувати додаткові кошти. Наприклад, наявність у батька інших осіб на утриманні – неповнолітніх, недієздатних і т.д. А також за результатами розгляду не буде позитивного рішення, або виплати будуть мінімальними, якщо у другого з батьків немає стабільного достатнього доходу;
 • стягнення аліментів на дитину і матір через суд передбачає обов'язкову наявність оформленого батьківства. При цьому дитина може бути народжена поза шлюбом: це не впливає на результат позовного звернення.

Але важливо пам'ятати, що в основі відрахувань – позовна заява про стягнення аліментів на дитину і дружину, з підготовкою якої не потрібно зволікати.

Стягнення аліментів з дітей на утримання батьків

Дорослі повинні турбуватися про своїх дітей, забезпечуючи їх всім необхідним. Законодавство України також передбачає й аналогічні зобов'язання для сина чи дочки: стягнення аліментів на батьків можливе по досягненню останніми похилого віку, втрати дієздатності, фінансових труднощів. Більш детально стягнення аліментів з дітей на користь батьків описано в статтях 172 і 202 Сімейного кодексу України.

Стягнення аліментів батьками з дітей проводиться в разі відсутності прямої участі повнолітньої дитини в житті одного з батьків, щоб в останніх з'явилася можливість оплатити опіку. Навіть якщо дочка або син непрацездатні, не мають стабільного джерела доходу і т.д., вони зобов'язані підтримувати матір і батька, в іншому випадку суд зобов'яже до примусових виплат.

Основою для рішення суду є позовна заява про стягнення аліментів на утримання батьків, яку надають на розгляд з пакетом супутніх документів.

Суду надано право не задовольнити позов про стягнення аліментів, якщо у матері або батька забрали батьківські права, або ж вони не брали участі в житті дитини. Друга ситуація вимагає доказової бази: при наданні достатньої та законної аргументації, позовна заява про стягнення аліментів на утримання батьків анулюється, або ж стягнення аліментів на батьків обмежується трьома роками виплат.

Сума також варіюється: обсяг стягнення аліментів з дітей на утримання батьків залежить від кількості їх доходів, піклування над іншими родичами. Також суд бере до уваги участь в опіці над непрацездатним батьком його інших дітей і т.д.

Позовна заява про стягнення аліментів: основні особливості

Позов про стягнення аліментів вимагає уваги до деталей: документ повинен бути написаний за формою, містити правдиву та актуальну інформацію, а також законні вимоги. Позовну заяву про стягнення аліментів доповнює законодавче обґрунтування, що спростить завдання суду.

Судовий збір не сплачується позивачем: ціна позову про стягнення аліментів покладається на іншу сторону – відповідача. Але це лише державний платіж: допомогу приватного юриста або адвоката в Києві, або ж в будь-якому регіоні України оплачує клієнт.

Документи для стягнення аліментів через суд

Пакет документів не є ідентичним: в кожній ситуації та з різними обставинами комплектація документів буде різнитися. У будь-якому випадку, серед документів повинні бути:

 • позовна заява про стягнення аліментів на утримання дитини, недієздатних батьків, або ж матері дітей до 3-х років;
 • ксерокопії документів, що засвідчують особу;
 • довідка про матеріальне становище, з місця роботи або зі служби зайнятості та т.і.

При наявності дітей, слід додати до документів їх свідоцтва про народження, довідки про стан здоров'я та ін.

Допомогти правильно підготувати позовну заяву може досвідчений юрист в Києві, в тому числі дистанційно по Україні.

Послуги ЮФ «ENTIRE»: продуктивна співпраця

Багаторічний досвід роботи доводить, що без юридичної підтримки складно відстояти свої інтереси. Необхідність знання законодавчої бази, психологічний фактор при конфлікті інтересів з відповідачем, потреба аргументувати власну позицію і надати докази, а також витрати часу на підготовку до судового засідання – основні причини скористатися допомогою адвоката в Києві.

Ще до початку процесу фахівець оцінить перспективи на стягнення аліментів, підготує позов, доповнивши його супутніми паперами, а також візьме на себе спілкування з державними органами та іншою стороною.

Ми гарантуємо індивідуальний підхід і увагу до деталей.


Пакет послуг зі стягнення аліментів в судовому порядку
«ЕКОНОМ»

Складові пакету

 1. Усна консультація та аналіз документів.
 2. Підготовка заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів.
 3. Консультація стосовно алгоритму дій клієнта у суді.

Ціна та час надання послуги

Вартість послуги - від 2000 грн

Термін виконання - від 1-2 дня


Пакет послуг зі стягнення аліментів в судовому порядку
«СТАНДАРТ»

Складові пакету

 1. Усна консультація та аналіз документів.
 2. Проведення зустрічей та переговорів з іншою стороною.
 3. Підготовка та подача до суду заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів.
 4. Представництво та участь в судових засіданнях.
 5. Отримання рішення суду.

Ціна та час надання послуги

Вартість послуги - від 4000 грн

Термін виконання - від 1 місяця


Пакет послуг зі стягнення аліментів в судовому порядку
«ПІД КЛЮЧ»

Складові пакету

 1. Усна консультація та аналіз документів.
 2. Проведення зустрічей та переговорів з іншою стороною.
 3. Підготовка та подача до суду заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів.
 4. Представництво та участь в судових засіданнях.
 5. Отримання рішення суду.
 6. Пред'явлення судового рішення до виконання і здійснення подальшого контролю за його виконанням.

Документи, які надаються клієнтом

 • Копія паспорту та реєстраційної картки платника податку.
 • Копія свідоцтва про реєстрацію шлюбу.
 • Копія свідоцтва про народження дитини.
 • Інформація про другого з батьків.

Ціна та час надання послуги

Вартість послуги - від 6000 грн

Термін виконання - від 1-2 місяців

Співпраця з ЮК «ENTIRE» – це максимальний захист інтересів на всіх етапах досудового та / або судового розгляду при стягненні аліментів у місті Києві. Юридична компанія гарантує компетентність, результативність, активність і уважність до деталей. Цим відрізняється наш представник у суді, а ціна при цьому залишається одним з найбільш вигідних пропозицій.

Не втрачайте час!
☛ Замовляйте безкоштовну консультацію!