Послуги захисту інтелектуальної власності давно перестали передбачати лише отримання патентів на винаходи.

Активна конкуренція на ринку стала причиною того, що юридичні послуги в сфері інтелектуальної власності включають реєстрацію будь-яких авторських розробок, в тому числі – товарних знаків, брендів, зразків продукції, послуг, а також літературної творчості, предметів мистецтва і т.д.

Чому важлива реєстрація авторських прав чи отримання патенту?

Перелік інтелектуальної власності, яку дозволяє зареєструвати українське законодавство і профільні міжнародні організації, необмежений. Серед причин не відтерміновувати юридичне оформлення власних розробок чи результатів роботи підприємства:

  • використання Ваших напрацювань чи їх елементів іншими компаніями. Якщо реєстрація не була проведена вчасно, своє авторське право доведеться відстоювати в суді;
  • наявність аналогічної розробки у іншого підприємства чи фізичної особи. Якщо потенційний конкурент доведе в судовому порядку, що даний матеріал почав використовуватися раніше, власнику, який не зареєстрував продукт, доведеться відмовитися від використання розробки. А це часто супроводжується значними фінансовими втратами;
  • створення аналогічної конкурентної продукції з незначними змінами. Це поширений випадок, коли за основу беруть уже готовий проект, який не має патенту. Тому послуги з інтелектуальної власності в даній ситуації будуть передбачати участь в судовому процесі, що займе значний час, і не завжди гарантує позитивний для клієнта результат.

Тому юридичні послуги в сфері інтелектуальної власності являються невід’ємною частиною розробки інновацій, промислових зразків, втілення нових проектів, роботи над брендом чи створення літературних творів, предметів мистецтва.

Чим раніше клієнт домовиться про надання послуги в сфері інтелектуальної власності, тим менше хвилювань буде супроводжувати подальшу роботу.

Законодавче забезпечення права інтелектуальної власності

Інтелектуальна власність, юридичні послуги являються невід’ємною частиною якої, потребує своєчасного захисту. Тим більш, законодавство України надає значні можливості для захисту цього права. Дане питання регулюють відразу декілька законів, які стосуються різних сфер діяльності, укази Президента України, Кодекси і міжнародні договори.

Але, щоб мати можливість реалізувати свої права, послуги з захисту інтелектуальної власності повинні бути надані своєчасно. Зайнятися цим варто досвідченому юристу, адже кожна ситуація має свої особливості, а юридичні послуги в сфері інтелектуальної власності повинні максимально захищати інтереси клієнта в будь-якій ситуації.

Міжнародні системи дають можливість провести реєстрацію в різних країнах, використовуючи лише одну заявку. Наприклад, Міжнародна система зразків дозволяє внести в реєстр до 100 промислових зразків від однієї компанії, при цьому затрати будуть мінімальними.

Але послуги з захисту інтелектуальної власності на міжнародному рівні також передбачають правильний вибір системи, що буде відповідати виду власності.

Бути впевненим в захисті свого права володіння розробкою, проектом, брендом і т.д. дозволяє допомога юристів нашої компанії, що виконають роботу швидко і без ускладнень.

Щоб отримати безкоштовну консультацію

Ми гарантуємо абсолютний захист і конфіденційність.

Не втрачайте час!
☛ Замовляйте безкоштовну консультацію!