З нами Ви зможете все!
(096) 039-39-08 (063) 395-53-90 (066) 354-50-60
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Оскарження заповіту – це можливість захистити власні майнові права на спадщину, що гарантовано законами України. Але визнання документа недійсним є складним процесом, що вимагає не просто знань Цивільного та Господарського кодексів, а й вагомих підстав, а також підготовки доказової бази, яка буде використана в суді.
Моральний аспект, як і поняття справедливості, в цьому випадку не враховується: замість суб'єктивних факторів, причинами, щоб провести оскарження заповіту в Україні, є ряд передбачених законом ситуацій і обставин.
В Україні високий рівень шахрайства в операціях з нерухомим та рухомим майном в частині оформлення майнових прав, в тому числі – з передачею майна шляхом успадкування. Крім випадків, коли родичі «підсиджують» активи спадкодавця, можуть бути й інші обставини, коли рішення приймається не з власної волі, або ж при відсутності усвідомлення своїх дій спадкодавцем.
Тому оскарження заповіту допускається, якщо випадок можна віднести до однієї з груп:
У разі відсутності нотаріального засвідчення, оскарження заповіту спадкоємцями першої черги не знадобиться зовсім: такий документ є «нікчемним», тобто не має юридичної сили. Подавати позов про оскарження заповіту також нема потреби: спадкування відбувається відповідно до законної черговості, з передбаченими законодавчо винятками для осіб, що перебували на утриманні спадкодавця.
Регулює оскарження заповіту ЦК України (Цивільний кодекс): в ньому зазначено, що термін позовної давності з оскарження заповіту становить три роки з моменту відкриття спадкової справи нотаріусом.
Але після закінчення цього часу також можливо довести недійсність документа, для цього важливо мати поважні причини, які не дозволили зробити це раніше, і тоді суд зможе прийняти їх і відновити пропущений строк.
Термін давності оскарження заповіту залежить від того, які обставини передували появі підстав для анулювання вмісту документа: досвідчений адвокат в Києві зможе відновити термін для проведення процедури при вагомих підставах в термін до трьох років після того, як клієнт виявить, що його права порушуються або були порушені, і це буде підставою для оскарження дійсності документа.
Але важливо звернути увагу, що не можна звертатися до суду з позовом до того часу, допоки нотаріус не відкриє спадкову справу.
Позов є основним документом для початку процедури: щоб почати оскарження заповіту, підстави необхідно докладно описати саме в цьому папері. Документ повинен містити найменування суду, в який звертається позивач, особисті дані громадянина, інформацію про заповіт, а також обставини справи та законні обґрунтування, що можуть стати причиною визнання останньої волі спадкодавця недійсною.
Доповнити позов потрібно квитанцією про оплату судового збору, копіями документів, що посвідчують особу, а також варіативною складовою – доказами своєї позиції, наприклад, довідкою про психічне захворювання, або наявність при житті хронічної форми недуги, що порушувала сприйняття дійсності.
Знати заздалегідь, на які терміни оскарження заповіту розраховувати, законні підстави для його анулювання, або ж які документи будуть необхідні для доведення, можуть лише фахівці, які працюють в області юриспруденції, або приділили час вивчення даного питання. Тому допомога адвоката – оптимальне рішення, яке дозволить уникнути затрат особистого часу, а також бути впевненим у своїй майбутній позиції.
Допомога юриста ЮФ «ENTIRE» – це запорука професійного підходу до розв'язання проблеми, можливість не пропустити терміни оскарження заповіту в Україні та відстояти законну справедливість, а також свої майнові права на спадок.
Щоб клієнт мав можливість отримати повний пакет послуг, який відповідає його ситуації, не переплачуючи та не турбуючись про необхідність непередбачених доплат, умови співпраці обговорюються заздалегідь.
Перед початком роботи, клієнт має можливість отримати безкоштовну юридичну консультацію тривалістю 30 хвилин, дізнавшись, як почати оскарження заповіту, а також що необхідно для цього. Зверніться за первинною консультацією, яка не вимагає оплати: вона ні до чого не зобов'язує, але юрист при цьому зможе дати кілька корисних порад і попередить про можливі помилки.
Юридична компания ІНТАЄР (Абсолют)
Адреса: вул. Мечникова 4/1, м. Київ, Україна, 01133