Перед тим, як відкрити ТОВ, самостійно слід визначитися наскільки для вас перспективний саме цей підхід в організації бізнесу. Звичайно, серед усієї безлічі організаційно-правових форм для юридичних осіб, що існують сьогодні, найпоширенішою є ТОВ. Обирають її з кількох причин, серед яких можна виділити ключові:
- така форма чітко регулюється законодавством;
- зручна в управлінні та функціонуванні;
- має достатньо просту реєстрацію, відкрити ТОВ самому відносно легко.
Щоб ТОВ відкрити самостійно в Україні в 2023, необхідно пройти процедуру, яка складається з трьох важливих етапів: інформаційний, підготовчий, реєстраційний.
Як самому відкрити ТОВ: інформаційний етап
Основа того, як самому відкрити ТОВ – проаналізувати, з якою метою ви хочете відкрити підприємство та остаточно переконатися, що для роботи зручна саме така форма господарювання. Якщо плануєте ТОВ відкрити самостійно, то на початку потрібно:
- Обрати назву. Важливо самостійно перевірити, щоб вона була унікальною і відповідала всім основним вимогам до назви підприємства. Попередньо перевірити ексклюзивність імені фірми можна на сайті Міністерства юстиції.
- Невід'ємна частина, як відкрити ТОВ самому, – визначити адресу реєстрації підприємства. Заноситься юридична адреса в держреєстр і використовується різними державними органами. Для цього можна:
- орендувати, або придбати нежитлове приміщення;
- укласти договір про отримання юридичної адреси з обслуговуванням;
- відкрити підприємство на адресу засновника, або директора.
- Призначити засновника, навіть щоб відкрити ТОВ самому. Це може бути одна людина, або кілька людей. Якщо засновник не є громадянином України, у нього повинен бути код платника податків або документ, що підтверджує реєстрацію юридичної особи у країні. Щоб іноземцю отримати ІПН, необхідно самостійно надати перекладену і засвідчену нотаріусом копію паспорта, тільки тоді він зможе відкрити підприємство в Україні.
- Обрати види діяльності за класифікатором КВЕД. Обмежень за кількістю видів діяльності для того, щоб самому відкрити ТОВ самому, ніяких немає, але найчастіше обирають не більше 6 з одною головною.
Інформаційний етап є ключовим, тому, якщо ви не знаєте, відкрити ТОВ самому, зверніться за консультацією до професіоналів нашої компанії, які поетапно розкажуть, як відкрити ТОВ самому.
Як відкрити ТОВ самостійно – документальний етап
Далі слідує підготовка і подача на реєстрацію пакета документів. На даному етапі потрібно:
- Самому або за підтримки юристів підготувати та затвердити протокол зборів засновників з питання створення фірми, в якому прописані питання:
- обрання назви;
- адреса;
- інформація про статутний капітал;
- призначення директора.
- Розробити статут та засвідчити його у нотаріуса – це одна з ключових умов для того, щоб відкрити ТОВ самому. Статутом регламентується:
- різновид діяльності підприємства, мета і предмет;
- склад керівництва і правління;
- ім'я компанії;
- розмір і частки статутного капіталу;
- порядок внесення коректив у документацію;
- порядок реорганізації та ліквідації.
- Підготувати заяву на відкриття ТОВ (скачати зразок). Спеціальна форма для відкриття ТОВ видається засновнику у відділенні податкової. Заповнювати бланк заяви на відкриття ТОВ самостійно необхідно дуже уважно, без помилок, помарок і виправлень, оскільки це стане обов'язковою відмовою в реєстрації та всі зусилля будуть марними. А відкрити фірму можна буде тільки після самостійного виправлення недоліків.
Якщо відкрити ТОВ самому – це складна для вас процедура, доручити її краще юристам нашої компанії (див. Реєстрація ТОВ ). Для цього необхідно просто підписати нотаріальну довіреність.
Третій етап – реєстраційний
На останньому етапі, після того, як документи передані в реєстраційну службу, її спеціаліст:
- Самостійно вносить підприємство в ЄДР.
- Передає відомості про ТОВ у належні інстанції.
- Видає засновнику витяг з єдиного державного реєстру.
Далі засновник повинен:
- Подати заяву про створення ТОВ з певною системою оподаткування до податкової. За типовим сценарієм підприємство можна відкрити із загальною системою плати податків. За заявою можна самостійно перейти на єдиний податок, або ПДВ. Обов'язковою умовою є дотримання термінів подачі цих заяв, порушення терміну може стати причиною відмови у переході на певну систему оподаткування. Надати її можна під час подачі документів про відкриття фірми та інші папери на реєстрацію.
- Замовити виготовлення печатки з реквізитами компанії. Це потрібно зробити самостійно, адже такий вид послуг не передбачений при державній реєстрації.
- Засвідчити у нотаріуса зразок підпису керівника, самостійно відкрити рахунок у банку.
Якщо ви не знаєте, як створити ТОВ самостійно в 2023, звертайтеся в ЮК «ENTIRE». Наші кваліфіковані фахівці виконають всю роботу самостійно та відкриють для вас бізнес, або нададуть безкоштовну консультацію про те, як відкрити ТОВ самому.